N A T J E Č A J za zasnivanje radnog odnosa
Autor: Ivan Lutz, 16. 5. 2019.

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (»Narodne novine« broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 – ispr., 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18.), Srednja škola Matije Antuna Reljkovića  Slavonski Brod dana 16. svibnja  2019. godine raspisuje:

za zasnivanje radnog odnosa

1. Nastavnik/ca poljoprivrednih strukovnih predmeta i praktične nastave -  jedan izvršitelj – neodređeno puno radno vrijeme

2. Nastavnik/ica geodetskih strukovnih predmeta – jedan (1) izvršitelj – određeno nepuno radno vrijeme 12 sati nastave do povratka ravnateljice na radno mjesto

UVJETI:

Osim općih uvjeta sukladno općim propisima o radu kandidati trebaju zadovoljiti i posebne uvjete:

Uvjeti su propisani člankom 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilnikom o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu („NN“ br. 1/96, 80/99.).

Na radna mjesta iz natječaja ne može biti primljena osoba za čiji prijem postoji zapreka temeljem članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz pismenu prijavu (koja mora biti vlastoručno potpisana i u kojoj se navode osobni podaci: ime i prezime, adresa prebivališta odnosno boravišta, broj telefona/mobitela, prema mogućnostima adresa elektroničke pošte, naziv radnog mjesta na koje se kandidat prijavljuje) na natječaj kandidati trebaju priložiti:

1. životopis,
  2. dokaz o državljanstvu,
  3. dokaz o stečenoj razini obrazovanja
  4. dokaz o stečenim pedagoškim kompetencijama (ako su ih dužni steći)
  5. uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak ili da je pod istragom za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od šest mjeseci od dana objave natječaja).

Potpunom prijavom smatra se ona koja je vlastoručno potpisana i koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju.

Kandidat koji nije podnio pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja, ne smatra se kandidatom.

Kandidat koji se prema posebnim propisima poziva na pravo prednosti, mora se u prijavi pozvati na to pravo, odnosno uz prijavu osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti dokaze o ostvarivanju prava prednosti prema posebnom propisu.

Pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (»Narodne novine« broj 121/17.) da uz prijavu na natječaj osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta dostave dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (»Narodne novine« broj 121/17.).

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku, a prije izbora kandidata predočit će se izvornik.

S prijavljenim kandidatima provest će se razgovor  – intervju, sukladno članku 7. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja Srednje škole Matije Antuna Reljkovića  Slavonski Brod.

Vrijeme i mjesto provedbe razgovora s kandidatima – intervju, objavit će se na web stranici Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod   http://ss-mareljkovica-sb.skole.hr/ najmanje 5 dana prije održavanja razgovora s kandidatima – intervju, sukladno članku 10. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod.

Razgovor s kandidatima – intervju neće se provesti za ono radno mjesto za koje niti jedan od prijavljenih kandidata ne ispunjava formalne uvjete natječaja, sukladno članku 18. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod.

Prijavom na natječaj kandidati su suglasni da škola kao voditelj obrade osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati osobne podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno pozitivnim propisima o zaštiti osobnih podataka.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti neposredno ili poštom u roku osam (8) dana od dana objave natječaja na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole, na adresu:

Srednja škola Matije Antuna Reljkovića

Ivan Cankara 76

35000 Slavonski Brod.

Natječajna dokumentacija se neće vraćati kandidatima.

Nepotpune i/ili nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Prilikom zapošljavanja oba spola su u ravnopravnom položaju.

Temeljem odredbe članka 103. stavak 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (»Narodne novine« broj 121/17.) poveznica na internetsku stranicu Ministarstva:

Obavijest o rezultatima natječaja bit će objavljena na web stranici Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod: http://ss-mareljkovica-sb.skole.hr/, dostava se smatra obavljenom istekom osmoga dana od dana javne objave.

Ravnateljica:

Marija Tomić , mag. ing. geod.