Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projeku Knowledge Base International Ltd
Autor: Ivan Lutz, 13. 10. 2018.

Pozivamo sve zainteresirane učenike drugih i trećih razreda

Srednje škole Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod, da se jave na

Natječaj za sudjelovanje u projektu Agencije za mobilnost i programe EU -

Knowledge Base International Ltd.

Pozivamo sve zainteresirane učenike drugih i trećih razreda

Srednje škole Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod, da se jave na

Natječaj za sudjelovanje u projektu Agencije za mobilnost i programe EU -

Knowledge Base International Ltd.

Opis posla:

Učenici će sudjelovati u provedbi projekta – izvršavanju projektnih zadataka na temu poduzetništva.

Mjesto rada:

Slavonski Brod, Hrvatska

Hatvan, Mađarska

Sivas, Turska

Petroupoli, Grčka

Broj traženih učenika: 24 učenika iz drugih i trećih razreda Srednje škole Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod

Očekivana plaća:

Razvijanje poduzetničkih i informatičkih vještina, jezičnih kompetencija, jačanje veze između školskog sustava i stvarnog života surađujući s međunarodnim partnerima, lokalnom i državnom vlašću te odlazak na projektni sastanak u Hatvan (Mađarska), Sivas (Turska) ili Petroupoli (Grčka).

Rok za predaju zamolbi: 18.10.2018.

Objava rezultata: do 25.10.2018.

Uz zamolbu potrebno je priložiti:

• izjavu o uspjehu i vladanju u prošloj školskoj godini,
  • motivacijsko pismo na engleskom i hrvatskom jeziku,
  • pisanu preporuku razrednika i jednog predmetnog nastavnika,
  • popis osobnih vještina (digitalne vještine, sviranje, slikanje i sl.).

Motivacijska pisma potrebno je poslati elektroničkom poštom na adresu

erasmus.mar.sb@gmail.com, a ostalo predati u omotnici za pismo

s naznakom „Zamolba za sudjelovanje u projektu Agencije za mobilnost i programe EU 2018.-2020.“ profesoricama Ireni Čipraković, Antoniji Šimunović, Ivi Bodrožić-Selak ili profesoru Stjepanu Latiću.

Napomena: Upute za pisanje motivacijskih pisama možete pronaći u školskoj knjižnici, a razrađeni kriteriji bit će objavljeni na mrežnoj stranici Škole i poslani na Vaše adrese elektroničke pošte. Za sva pitanja možete se obratiti voditeljima projekta.

KRITERIJI ZA ODABIR UČENIKA ZA OVAJ PROJEKT

1. Samo učenici Srednje škole Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod,  mogu sudjelovati u ovom projektu.
  2. Učenici se mogu dobrovoljno javiti za projekt nakon što se upoznaju s njegovim ciljevima, pravilima i kriterijima za odabir sudionika:
  • dobre komunikacijske vještine na engleskom jeziku i visoka motivacija da ga se nauči;
  • dopuštenje (suglasnost) roditelja da učenici sudjeluju u projektu;
  • objava da su obitelj-domaćini za strane posjetitelje potpisana od strane roditelja učenika;
  • imati dar za sudjelovanje u ovoj vrsti pothvata koji mogu biti korisni tijekom boravka u stranoj državi. To su sljedeći: kreativnost, savjesnost, komunikacijske i vještine rada u skupini;

1. Konačnu odluku o tome tko će biti član Ersamus + grupe donose koordinator, tri nastavnika uključena u projekt i psihologinja.

PRAVILA O SUDJELOVANJU UČENIKA U PROJEKTU

1. Svi članovi Erasmus + projekta dužni su savjesno izvršavati sve aktivnosti i povjerenih im zadataka:
  • rasprava i utvrđivanje pravila suradnje s koordinatorom, podjela zadataka među svim članovima;
  • izvršavanje svih zadataka u lijepoj, mirnoj atmosferi;
  • izvršavanje dužnosti prema prihvaćenom rasporedu savjesno i s rokom izvršenja;
  • suradnja s Erasmus + koordinatorom i učenicima uključenima u projekt;
  • priprema izvješća o svim aktivnostima koje su se provele i javno predstavljanje rezultata u utvrđeno vrijeme i na utvrđenom mjestu.

1. Učenici mogu koristiti školske prostorije i opremu kako bi održali razne aktivnosti povezane s provedbom projekta. To mogu učiniti pod mentorstvom bar jednog od nastavnika.

1. Svi učenici uključeni u projekt odgovorni su za izvršenje dodijeljenih im zadataka, što bi trebali nadzirati Erasmus + nastavnici. Oni bi trebali podržavati i savjetovati učenike.

KLASIFIKACIJA UČENIKA ZA ZEMLJE PARTNERE MOBILNOSTI

1. Pri odabiru učenika koji će posjetiti zemlje partnere, uvjeti koji se moraju ispuniti su sljedeći:
  • njihova nazočnost na svakom sastanku;
  • stupanj uključenosti u izvršenje određenih zadataka;
  • aktivno sudjelovanje u aktivnostima projekta;
  • poštivanje vremena realizacije zadataka.
  1. Odabir učenika koji mogu sudjelovati u mobilnostima provodi se od strane odbora za odabir uključujući najmanje 4 Erasmus + nastavnika.
  2. U slučaju gdje postoji problem pri ispravnom odabiru sudionika dogovorom, bit će odlučeno izvlačenjem unutar tima Erasmus + učenika.
  3. Od onih koji nisu odabrani, oformit će se zamjenska grupa.
  4. Ako jedan od odabranih sudionika odustane od mobilnosti, nju/njega će zamijeniti jedna osoba iz zamjenske grupe.
  5. U slučaju odustajanja jednog od sudionika u mobilnosti, bez obzira na razlog, troškove uzrokovane odustajanjem moraju podmiriti roditelji učenika. Roditelji su tada dužni platiti iznos novca jednak rezervaciji (u naslovu: povrat rezervacije leta) na određeni bankovni račun.
  6. U slučaju odustajanja od toga da budu obitelji-domaćini gostu iz inozemstva, učenikovi roditelji moraju podnijeti troškove njenog/njegovog smještaja i prehrane na nekom drugom mjestu u Slavonskom Brodu.