MEĐUŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA
Autor: Ivan Lutz, 18. 5. 2008.

U četvrtak 15. svibnja 2008. održana je 6-sta Međužupanijska smotra Učeničkih zadruga, Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije.  Škola domaćin bila je Osnovna škola Matija Gubec, Cernik.....

Na smotri je sudjelovala i Učenička zadruga Tkanica Srednje škole Matije Antuna Reljkovića iz Slavonskog Broda, održan i natjecateljski dio u kojemu su učenici zadrugari prezentirali svoje radove. Učenica Valentina Grgurević iz 4b predstavila je rad Učeničke zadruge Tkanica. Zadrugari Ekološko Vrtlarske sekcije koju vodi Vehid Ibraković, prof. prezentirali su dvije teme:

1. Uporaba Interneta za prezentaciju rada izvannastavne aktivnosti npr. http://spuz.blog.hr učenik Mato Adžić 1b
2. Uzgoj ljekovitog i začinskog bilja u školskom vrtu učenice Ivanković Ivana i Šunić Ivana 1b

Sekcija Ljekovito bilje koju vodi Zvonka Mataić, prof. prezentirali su svoj rad na proizvodnji ljekovitih pripravaka od ljekovitog bilja uzgojenog u školskom vrtu.
Učenička zadruga Tkanica osvojila je prvo mjesto osvojivši 48,5 bodova od mogućih 50, čime je stekla uvjete da sudjeluje na državnoj smotri. Ove godine održat će se u Hrvatskoj 15 županijskih i međužupanijskih smotri učeničkih zadruga, koje su izlučne za nastup na XX. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Više na stranicama http://www.huuz.hr/

„Najbolje znanje i  spoznaje stječu
se radom, doživljajem i iskustvom. Što čovjek sam doživi
i proćuti to i  najbolje spozna i upamti. Samo
vlastitim produktivnim radom, svojim
trudom i borbom čovjek raste u svojoj unutrašnjosti.“

Davorin Trstenjak,
Školski vrt