OSMA MEĐUŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA
Autor: Ivan Lutz, 26. 5. 2010.

U ponedjeljak 24. svibnja 2010. održana je osma Međužupanijska smotra Učeničkih zadruga, Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije.  Škola domaćin bila je Osnovna škola Matija Gubec, Cernik.

Na smotri je sudjelovala naša Učenička zadruga „Tkanica“, u natjecateljskom djelu zadrugarke su prezentirali svoje radove. Učenice: Antonela Zmaić 1a, Josipa Grgić 1a i Ivana Šunić 3b prezentirale su rad  Ekološko Vrtlarske sekcije uzgoj ljekovitog i začinskog bilja u školskom vrtu biološke raznolikosti, voditelj Vehid Ibraković, prof. Učenice Jasmina Hodžić 3a i Maja Matković 3a, prezentirali su slikanje na svili kao članice sekcije Zlatne ruke, voditeljica Božica Pandurić, prof.

Prosudbeno povjerenstvo vrednovalo je rad i prezentaciju te kvalitetu uređenja štanda sa proizvodima. Osvojili smo maksimalan broj bodova (50), i zauzeli prvo mjesto, čime smo stekli uvjete za sudjelovanje na državnoj smotri učeničkih zadruga.

Ove godine održat će se u Hrvatskoj 15 županijskih i međužupanijskih smotri učeničkih zadruga, koje su izlučne za nastup na XXII. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Više na stranicama http://www.huuz.hr/

„Najbolje znanje i
spoznaje stječu
se radom, doživljajem
i iskustvom. Što čovjek sam doživi
i proćuti to i
najbolje spozna i upamti. Samo
vlastitim produktivnim radom, svojim
trudom i borbom čovjek raste u svojoj unutrašnjosti.“

Davorin Trstenjak,
Školski vrt